Skip to Content

3 najczęstsze problemy z płynem do płukania tkanin – jak sobie z nimi poradzić?

 • Naturals

  Naturalna miękkość dzięki zrównoważonym źródłom i składnikom w 99% pochodzenia naturalnego. 100% wegański.

Przyglądamy się z bliska najczęstszym problemom związanym ze stosowaniem płynu do płukania tkanin w pralkach automatycznych i podpowiadamy, jak łatwo je rozwiązać.

Problem 1: Płyn do płukania tkanin nie jest pobierany

Czy zdarzyło Ci się skończyć pranie i zauważyć, że szuflada jest wciąż wypełniona płynem zmiękczającym do tkanin? Niespływający płyn zmiękczający do tkanin to powszechny problem, który zazwyczaj łatwo rozwiązać. Wykonaj poniższe proste czynności, aby znaleźć przyczynę i rozwiązać problem:

 1. Czy szuflada nie jest zablokowana?
  Znajdź instrukcję obsługi pralki i zobacz, jak wyjąć szufladę na detergenty. Umyj ją dokładnie ciepłą wodą, a następnie wyczyść rurkę, przez którą płyn do płukania tkanin spływa z szuflady do bębna. Niezależnie od tego, czy to było przyczyną Twojego problemu, tak czy inaczej warto to robić raz na jakiś czas, aby Twoja pralka była zawsze czysta i sprawna.
 2. Sprawdź wtryskiwacze wody w szufladzie.
  Gdy wykonasz krok 1, sprawdź, czy małe dysze, które wstrzykują strumień wody do szuflady na płyn do płukania tkanin (powinny znajdować się tuż nad nią) nie są zablokowane. Jeśli masz twardą wodę, być może musisz je potraktować środkiem do usuwania kamienia. Użyj go, a następnie usuń wszelkie osady za pomocą gąbki lub szczotki.
 3. Sprawdź, czy wybierasz odpowiedni cykl prania.
  Możliwe, że płyn do płukania nie jest pobierany, ponieważ masz ustawiony cykl, który nie stosuje płynu zmiękczającego. Zapoznaj się z informacjami zawartymi w instrukcji obsługi pralki i jeśli trzeba, zastosuj inne ustawienia.
 4. Wyczyść pralkę.
  Aby nie dopuścić do zablokowania szuflady, od czasu do czasu nastawiaj cykl prania w gorącej wodzie z dodatkiem octu. Dodaj go także do komory na płyn do płukania, aby ją dodatkowo wyczyścić.

Problem 2: Płyn do płukania tkanin jest pobierany za wcześnie

Jeśli płyn zmiękczający do tkanin spływa zaraz po włączeniu pralki, po prostu się marnuje. Nadal możesz skorzystać z właściwości płynu zmiękczającego do tkanin, ale ponieważ jest on dodawany zbyt wcześnie, duża część płynu zostanie ponownie spłukana. Dobrze, że to zauważasz i możesz coś z tym zrobić. Oto jak to zrobić:

 1. Czy ilość płynu jest odpowiednia?
  Jeśli przedozujesz produkt, może się zdarzyć, że zostanie on pobrany za wcześnie. Upewnij się, że wypełniasz komorę na płyn do jej maksymalnego poziomu (zazwyczaj oznaczonego linią i napisem „max”). Jeśli mimo to problem nie znika, być może problemem jest źle ustawiony czujnik syfonu. Spróbuj więc stosować jeszcze mniej płynu, znacznie poniżej linii.
 2. Czy poprawnie zamykasz szufladę na płyn do płukania?
  Płyn do płukania tkanin może być pobierany zbyt szybko, jeśli zamykasz drzwi z nadmierną siłą. Wówczas podnoszący się nagle poziom płynu może odblokować syfon, co będzie skutkowało natychmiastowym opróżnieniem szuflady.

Problem 3: Szuflada na płyn do płukania tkanin jest pełna wody

Jeśli szuflada na płyn do płukania jest wypełniona wodą po zakończeniu prania, może, ale nie musi oznaczać problemu opisanego powyżej. Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się, jak możesz to sprawdzić.

 1. Czy szuflada nie jest zablokowana?
  Zacznij od tego, aby sprawdzić, czy szuflada działa poprawnie – wyjmij ją i dokładnie wyczyść.
 2. Czy Twoja pralka stoi równo?
  Jeśli Twoja pralka nie jest dobrze wypoziomowana, może być to powodem zalegającej w szufladzie wody. Użyj poziomicy lub ściągnij aplikację do poziomowania, aby upewnić się, że pralka jest równo ustawiona i skoryguj jej położenie w razie potrzeby. Jeśli widzisz, że jedna strona nie jest równa, natychmiast napraw ten błąd. Nierówno stojąca pralka może powodować całą gamę innych problemów, co może skutkować kosztownymi naprawami. Ustawienie pralki jest bardzo łatwe – wystarczy to zrobić, regulując jej stopki. Dokładne wskazówki znajdziesz w instrukcji obsługi.
Problemy z płynem do płukania tkanin rozwiązane!

Teraz, gdy wszystkie problemy z pralką zostały rozwiązane, możesz cieszyć się świeżym, czystym i miękkim praniem!

Powiązane artykuły
 • 5 częstych błędów, których należy unikać podczas robienia prania

  Może Ci się wydawać, że o robieniu prania wiesz już wszystko, ale to nie znaczy, że twojej rutyny nie da się poprawić. Czytaj dalej, jeśli chcesz wejść na kolejny poziom zaawansowania …

 • Zagadki współczesności: symbol płynu do płukania tkanin

  Obróć trzy razy i wskaż symbol płynu do zmiękczania tkanin. Nie umiesz tego zrobić? Nie jesteś sam. Jeśli jednak chcesz za każdym razem wyciągać idealnie wyprane ubrania, lepiej zerknij do naszych wskazówek dotyczących obsługi pralki …

 • Jak używać płynu do płukania tkanin, aby ubrania były miękkie i pachnące?

  Chciałabyś, by Twoje ubrania były miękkie, gładkie, schludne, wypielęgnowane i zawsze pachnące świeżym praniem? Prawidłowe stosowanie płynu do płukania tkanin to połowa sukcesu! Dowiedz się, jak prać jeszcze lepiej, aby ciągle cieszyć się świeżo wypranymi i pachnącymi ubraniami na nowo...