Skip to Content

Jak używać płynu do płukania tkanin, aby ubrania były miękkie i pachnące?

 • Sensitive

  Rozkoszuj się fantastycznie miękkim praniem i wyjątkowo łagodnym zapachem Silan Sensitive. Formuła opracowana specjalnie dla skóry wrażliwej. Łagodny zapach, przyjazny dla skóry skłonnej do alergii. Zatwierdzony dermatologicznie.

Nie ma nic przyjemniejszego niż gładkie, miękkie ubrania pachnące świeżym praniem. Jeśli pobyt w hotelu lub u znajomego, który szczególnie dba o dom sprawia, że czujesz lekkie ukłucie zazdrości, być może naszedł czas, aby odkryć na nowo możliwości płynu do płukania tkanin. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak używać płynu do zmiękczania tkanin, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

1. Znajdź odpowiedni dla swoich potrzeb płyn zmiękczający do tkanin

Znalezienie płynu do płukania tkanin, który spełni Twoje wymagania, to już połowa sukcesu – a może się to okazać niełatwym zadaniem. Istnieją trzy podstawowe kryteria, które pomogą Ci podjąć decyzję. Dla niektórych pierwszym i najważniejszym kryterium jest zapach. Jeśli poczujesz aromat, w którym od razu się zakochasz, łatwo się z nim nie rozstaniesz. Silan oferuje różnorodne zapachy: od świeżych, kwiatowych i delikatnych, po intensywne zapachy do aromaterapii. Możliwe, że rozpoznasz „swój” zapach od razu. Drugą ważną kwestią jest podatność na uczulenia. Jeśli pierzesz dziecięce ubranka lub jakiekolwiek tkaniny używane przez osoby o delikatnej skórze, wybierz płyn Silan Sensitive, który nie zawiera barwników i konserwantów. Trzecim ważnym kryterium jest konsystencja produktu. Większość produktów Silan to płyny o kremowej konsystencji.

2. Jak używać płynu zmiękczającego do tkanin

Jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś, być może warto zastanowić się nad tym, aby zacząć. Oczywiście, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego miałbyś go używać. Opisaliśmy tutaj dość szczegółowo to, jak działają takie produkty, ale w skrócie: cząsteczki zmiękczające wnikają w włókna tkanin, przywracając im miękkość i gładkość. Oczywiście, dzieje się to w ostatnim cyklu prania, aby uniknąć wypłukania płynu zmiękczającego przez detergent.

3. Jak odmierzyć odpowiednią ilość płynu zmiękczającego do tkanin

Płyny do płukania tkanin są sprzedawane w butelkach z nakrętką, której można użyć jako miarki. Ilość płynu powinna zależeć od ilości wsadu oraz pożądanej miękkości i intensywności zapachu. Możesz użyć więcej płynu zmiękczającego do tkanin, aby pranie było bardziej miękkie i pachnące.

4. Gdzie wlać płyn zmiękczający do tkanin

Nalej wybrany produkt do nakrętki z dozownikiem, odmierzając odpowiednią ilość, a następnie przelej do odpowiedniej szufladki w pralce. Pralki ładowane od przodu mają specjalną szufladę na płyn zmiękczający do tkanin, oznaczoną symbolem w kształcie kwiatu. Ta komora na płyn zmiękczający do tkanin znajduje się zazwyczaj pomiędzy komorą na środek do prania wstępnego a główną komorą szuflady lub całkiem po prawej stronie. Pralki ładowane od góry zwykle mają mały podajnik w centralnej kolumnie. Odmierz odpowiednią ilość płynu, wlewając go do nakrętki z dozownikiem, a następnie wlej do odpowiedniego podajnika. Zalecane dawki można znaleźć na tylnej etykiecie każdej butelki płynu zmiękczającego do tkanin Silan. Jeśli nie posiadasz opisanego tutaj standardowego modelu pralki, zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki przed pierwszym użyciem płynu zmiękczającego do tkanin.

I to wszystko!

Jak widać, stosowanie płynu do płukania tkanin jest naprawdę proste. Przed pierwszym użyciem płynu zmiękczającego do tkanin zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki i przeczytaj informacje podane na butelce wybranego produktu Silan – wkrótce na nowo zakochasz się w swoich świeżo wypranych ubraniach.

Powiązane artykuły
 • Zmień pranie w przyjemność dzięki płynowi do płukania

  Robienie prania raczej nie należy do ulubionych czynności, ale może stać się przyjemniejsze, jeśli podczas całego procesu prania, suszenia, prasowania i składania ubrań otoczymy się wspaniałymi zapachami. Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki, ubrań lub po prostu szukasz ładnie pachnącego odświeżacza powietrza do swojej pralni, z pomocą przychodzi Silan. Nie ma nic przyjemniejszego od dotyku i zapachu świeżego prania – poznaj ofertę Silan i wybierz produkt, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby ...

 • 9 powodów, dla których warto używać płynu do płukania tkanin

  Płyny do płukania tkanin sprawiają, że Twoje ubrania otulają Cię niczym miękki, puchaty koc. Pozostawiają również zapach świeżości i luksusu, który utrzymuje się na nich przez długie tygodnie. To dwa powody, dla których warto stosować płyn zmiękczający. Kliknij tutaj, aby poznać pozostałe siedem...

 • Jak wybrać płyn do płukania tkanin dla skóry wrażliwej?

  To, że Twoja skóra wymaga szczególnej troski, nie powinno być powodem rezygnacji z przyjemnych, miękkich i świeżo pachnących ubrań. Radzimy, jak wybrać płyn do płukania tkanin odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze.