Skip to Content

Zmień pranie w przyjemność dzięki płynowi do płukania

 • Aromatherapy

  Intensywne, długotrwałe zapachy z cennymi olejkami eterycznymi, które inspirują ciało i umysł.

Nie ma nic przyjemniejszego od dotyku i zapachu świeżego prania. A sam proces prania? Niezbyt przyjemny … Dowiedz się, jak pozbyć się przykrych zapachów i otoczyć się przyjemną wonią płynu zmiękczającego do tkanin. Poznaj różne zapachy z oferty Silan oraz ich zastosowania.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z pralki?

Pralka powinna być miejscem, w którym pranie odzyskuje świeżość i czystość. Dlatego też przykre zapachy z bębna są co najmniej niewskazane. Aby jednak dowiedzieć się, jak pozbyć się nieprzyjemnej woni z pralki, najpierw musisz sprawdzić, co jest przyczyną jej powstania.

Jeśli po otwarciu drzwiczek poczujesz zapach pleśni, pierwszym rozwiązaniem jest pozostawianie pralki otwartej, gdy nie jest używana. Po zakończeniu prania we wnętrzu pralki zawsze pozostaje wilgoć, a gruba, gumowa uszczelka na zamkniętych drzwiczkach nie pozwala na odparowanie wody. Wietrzenie pralki pomiędzy kolejnymi praniami może pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu. Jeśli to nie zadziała, musisz przyjrzeć się bliżej tym miejscom wewnątrz pralki, w których wilgoć może szczególnie zalegać. Zacznij od wyczyszczenia powierzchni wokół oraz wewnątrz gumowej uszczelki. W niektórych modelach pralek możliwe jest jej wyjęcie i wyszorowanie w umywalce. Bardzo możliwe, że wówczas znajdziesz w niej monety, rozmoczone chusteczki, pojedyncze dziecięce skarpetki i inne drobiazgi wypłukane z kieszeni podczas prania. Po pewnym czasie wszystkie te zalegające przedmioty zaczynają brzydko pachnieć, więc ich usunięcie to podstawa walki o przywrócenie dobrego zapachu.

Jeśli niepożądany zapach wydobywa się z szuflady na detergenty, należy ją wyjąć i porządnie wyczyścić. Wskazówki dotyczące wyjmowania szuflady znajdziesz w instrukcji obsługi pralki.

Nawet, jeśli pralka nie pachnie nieprzyjemnie, warto raz na jakiś czas nastawić cykl prania w wysokiej temperaturze, aby pozbyć się wszystkich bakterii. Raz w miesiącu możesz wyprać w najwyższej możliwej temperaturze ręczniki, ścierki do podłogi oraz ścierki kuchenne. Możesz też ustawić cykl dla pustej pralki oraz dodać octu lub profesjonalnego środka do czyszczenia pralek K2r Washing Machine Cleaner.

Jak usunąć przykry zapach z ubrań?

Od pięknie pachnących ubrań dzielą cię tylko dwa kroki. Pierwszym jest usunięcie przykrych zapachów z tkanin, a drugim – nadanie im przyjemnych. Można to porównać do higieny osobistej - najpierw używasz mydła, a dopiero później dezodorantu i wody perfumowanej. Detergent usuwa brud i nadaje praniu lekki zapach. Płyn do płukania natomiast zmiękcza tkaniny i pozostawia zapach bardziej intensywny. Perfumy do prania zapewniają jeszcze trochę dodatkowego zapachu. Aby cieszyć się naprawdę świeżym praniem, powinnaś używać jednocześnie detergentu i płynu do płukania.

Jak wybrać zapach płynu do płukania tkanin?

Oczywiste jest, że zapach to kwestia subiektywna. Niezależnie od Twoich preferencji zapachowych nasza oferta produktów Silan sprosta Twoim oczekiwaniom.

Najładniej pachnące płyny zmiękczające do tkanin Silan
 1. Silan Fresh Moments
  Klasyczna linia świeżych zapachów przywodzi na myśl zapach wiosennego poranka, pola lawendy czy kwiatowej łąki.
 2. Silan Aromatherapy
  Uczyń z pralni domowy gabinet wellness. Drzewo sandałowe, orchidea, paczula i gardenia błyskawicznie zamieniają wnętrze w strefę relaksu. Te zapachy możesz zastosować do wszystkich tkanin, aby cieszyć się uczuciem odprężenia. A może chciałabyś się cieszyć nimi także poza domem?
 3. Płyn zmiękczający do tkanin dla skóry wrażliwej
  Oczywiście płyn zmiękczający do tkanin może działać równie dobrze, nawet jeśli ma tylko delikatny zapach. Produkt Silan dla osób o wrażliwej skórze nie zawiera barwników i konserwantów i ma delikatny zapach.
Stosowanie płynu zmiękczającego do tkanin jako odświeżacza powietrza

Jeśli uwielbiasz zapach twojego płynu do płukania tkanin, możesz zmienić go w odświeżacz powietrza. Stwórz domowe potpourri z wysuszonych płatków kwiatów, owoców, drobnych szyszek lub kawałków drewna oraz rozcieńczonego płynu do płukania tkanin. Następnie powieś takie potpourri na haczyku w łazience lub po prostu wlej płyn do płukania tkanin do ozdobnej szklanej butelki i umieść w niej patyczki do dyfuzorów zapachowych.

Powiązane artykuły
 • Jak używać płynu do płukania tkanin, aby ubrania były miękkie i pachnące?

  Chciałabyś, by Twoje ubrania były miękkie, gładkie, schludne, wypielęgnowane i zawsze pachnące świeżym praniem? Prawidłowe stosowanie płynu do płukania tkanin to połowa sukcesu! Dowiedz się, jak prać jeszcze lepiej, aby ciągle cieszyć się świeżo wypranymi i pachnącymi ubraniami na nowo...

 • 9 powodów, dla których warto używać płynu do płukania tkanin

  Płyny do płukania tkanin sprawiają, że Twoje ubrania otulają Cię niczym miękki, puchaty koc. Pozostawiają również zapach świeżości i luksusu, który utrzymuje się na nich przez długie tygodnie. To dwa powody, dla których warto stosować płyn zmiękczający. Kliknij tutaj, aby poznać pozostałe siedem...

 • 3 najczęstsze problemy z płynem do płukania tkanin – jak sobie z nimi poradzić?

  Czy Twój płyn do płukania tkanin jest dodawany w złej fazie prania? A może w ogóle nie jest dodawany i zostaje w szufladzie pralki? Być może szuflada jest zablokowana. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby rozwiązać ten problem...