Skip to Content

9 powodów, dla których warto używać płynu do płukania tkanin

 • Klasyczna świeżość

  Ciesz się nowym zapachem świeżo zrobionego prania Silan, który trwa 24 godziny przez 7 dni.

Dlaczego warto używać płynu do zmiękczania tkanin? Przedstawiamy kilka oczywistych powodów, dla których warto stosować płyny zmiękczające do tkanin... i kilka mniej oczywistych. Stworzyliśmy listę dziewięciu powodów, aby przekonać Cię do zaproszenia pachnącego pomocnika do swojej pralni.

1. Zadbaj o miękkość ubrań

Jak działa płyn do płukania tkanin? Drugim ważnym powodem jest zapobieganie elektryzowaniu się ubrań. Płyn do zmiękczania tkanin sprawia, że włókna, zwłaszcza syntetyczne, są mniej podatne na naładowania elektrostatyczne, które powodują przyleganie materiału do skóry, strzelanie swetrów podczas ich zdejmowania, elektryzowanie się włosów i rażenie prądem. Nieważne jakie są Twoje powody: jeśli lubisz miękkie i gładkie ubrania, tekstylia domowe i ręczniki frotte, używaj płynu zmiękczającego do tkanin, który działa dosłownie tak, jak opisano na butelce. To proste.

2. Używaj płynu zmiękczającego do tkanin, aby zmniejszyć wyładowania elektrostatyczne

Płyn zmiękczający do tkanin zmiękcza tkaninę ubrań. Dodatkową zaletą jest to, że zmniejsza również elektryczność statyczną ubrań! Dodaj płyn zmiękczający do tkanin do prania lub spryskaj nim ubrania, aby zmniejszyć elektryczność statyczną.

3. Spraw, by Twoje ubrania piękne pachniały dzięki płynowi zmiękczającemu do tkanin

Choć nie jest to główne przeznaczenie tego produktu, zapach jest jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie sięgają po płyn do płukania tkanin. Najlepszym wytłumaczeniem tego zjawiska jest to, że zmysł zapachu jest ściśle powiązany z emocjami. Przyjemny zapach lub taki, który pozytywnie się kojarzy, przywołuje uczucie dobrego samopoczucia i może sprawić, że poczujemy się jak w domu, nawet w nowym środowisku. Znajomy i przyjemny zapach może pomóc nam się odprężyć. Płyn do płukania tkanin o długotrwałym zapachu może sprawić, że Twój dom i szafa będą zawsze pachnieć wyjątkowo.

4. Chroń swoje ubrania dzięki płynowi zmiękczającemu do tkanin

Płyn do płukania tkanin nie tylko nadaje ubraniom przyjemny zapach i miękkość, ale przynosi też inne korzyści. Zawarte w nim pielęgnujące cząsteczki sprawiają, że włókna stają się miękkie, gładkie i zadbane. Ochrona ma swój początek już w pralce, więc już sam proces prania jest mniej szkodliwy dla tkanin. Efekt ochronny utrzymuje się do następnego prania – tkaniny mniej się niszczą podczas codziennego użytku.

5. Chroń kolor dzięki płynowi zmiękczającemu do tkanin

Płyn do zmiękczania tkanin jest także dobry dla ubrań ciemnych i kolorowych. Cząsteczki wygładzające zawarte w formule zapobiegają blaknięciu kolorów, dzięki czemu będziesz dłużej cieszyć się ulubioną małą czarną, różową bluzką lub ulubionym, żółtym swetrem.

6. Używaj płynu zmiękczającego do tkanin (tylko) do odpowiednich ubrań

Niektórzy obawiają się używania środków chemicznych - krążą mity, że płyny do płukania są szkodliwe dla włókien. Ogólnie rzecz biorąc, to stwierdzenie jest nieprawdziwe. Wystarczy wiedzieć, które ubrania powinny być prane bez płynu zmiękczającego do tkanin. Używaj go więc tylko do tych części garderoby, na które działają korzystnie. Zawsze sprawdzaj też metki i stosuj się do naszych wskazówek, a będziesz wiedział, które tkaniny można, a których nie należy prać z dodatkiem płynu do płukania tkanin.

7. Używaj płynu zmiękczającego do tkanin, aby zapobiec kurczeniu się ubrań

Aby zapobiec kurczeniu się ubrań, pamiętaj o tym, aby zawsze zwracać uwagę na informacje zamieszczone na metce. Zniszczonych ubrań najczęściej nie da się już przywrócić do pierwotnego stanu. Użycie płynu do zmiękczania tkanin może jednak nieco zmiękczyć włókna i sprawić, że ubrania choć częściowo odzyskają dawny kształt. Wystarczy, że namoczysz je w ciepłej wodzie z dodatkiem miarki płynu i pozostawisz na całą noc. Wykręć i delikatnie rozciągnij, gdy pranie jest jeszcze wilgotne. Rozłóż do wyschnięcia i ciesz się, gdy odzyska swój pierwotny kształt.

8. Skróć czas schnięcia dzięki płynowi zmiękczającemu do tkanin

Gdy używasz płynu do zmiękczania tkanin, Twoje pranie szybciej schnie. Płyn nadaje włóknom hydrofobowych właściwości, które pomagają lepiej odwirować wodę z odzieży. Dzięki temu ubrania po wyjęciu z pralki są znacznie mniej wilgotne. To oszczędność czasu i – jeśli używasz suszarki bębnowej – także pieniędzy i energii elektrycznej.

9. Płyn zmiękczający do tkanin ułatwia prasowanie

Czy płyn do płukania tkanin jest potrzebny? Może nie w ścisłym tego słowa znaczeniu. Czy płyn zmiękczający do tkanin ułatwia życie i robienie prania? Tak, w istocie! Nie ważne jak często powtarzasz sobie, że lubisz prasować, na pewno nie będziesz narzekać, jeśli pewien pomocnik ułatwi Ci to zadanie. Płyn zmiękczający ma właściwości wygładzające włókna, które powodują, że zagniecenia są mniej wyraźne, więc możesz całkowicie pominąć prasowanie lub skrócić jego czas. W ten sposób nie tylko oszczędzisz czas, ale również energię elektryczną.

Sprawdź, dlaczego warto stosować płyn do płukania tkanin!

Płyn zmiękczający do tkanin sprawia, że pranie jest miękkie i pachnące, zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym, jest dobry dla ubrań... To Twoje pranie, Twój wybór, więc znajdź swój ulubiony płyn zmiękczający Silan i dodaj najważniejszy powód do listy:

10. Używaj płynu zmiękczającego do tkanin, ponieważ to kochasz!

Powiązane artykuły
 • Zmień pranie w przyjemność dzięki płynowi do płukania

  Robienie prania raczej nie należy do ulubionych czynności, ale może stać się przyjemniejsze, jeśli podczas całego procesu prania, suszenia, prasowania i składania ubrań otoczymy się wspaniałymi zapachami. Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki, ubrań lub po prostu szukasz ładnie pachnącego odświeżacza powietrza do swojej pralni, z pomocą przychodzi Silan. Nie ma nic przyjemniejszego od dotyku i zapachu świeżego prania – poznaj ofertę Silan i wybierz produkt, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby ...

 • 5 częstych błędów, których należy unikać podczas robienia prania

  Może Ci się wydawać, że o robieniu prania wiesz już wszystko, ale to nie znaczy, że twojej rutyny nie da się poprawić. Czytaj dalej, jeśli chcesz wejść na kolejny poziom zaawansowania …

 • Jak używać płynu do płukania tkanin, aby ubrania były miękkie i pachnące?

  Chciałabyś, by Twoje ubrania były miękkie, gładkie, schludne, wypielęgnowane i zawsze pachnące świeżym praniem? Prawidłowe stosowanie płynu do płukania tkanin to połowa sukcesu! Dowiedz się, jak prać jeszcze lepiej, aby ciągle cieszyć się świeżo wypranymi i pachnącymi ubraniami na nowo...